BUDIMPEŠTA 2 dana KLASIK
→ cijenu putovanja birate sami
Datumi putovanja (garantiran polazak): 25.02.-26.02., 25.03.-26.03., 15.04.-16.04., 13.05.-14.05., 01.07.-02.07., 26.08.-27.08., 23.09.-24.09., 14.10.-15.10.,
Program putovanja:
- dan Zagreb – BUDIMPEŠTA
Polazak iz Zagreba u 6:00 sati. Ugodna vožnja prema Budimpešti uz povremene odmore tijekom puta. Budimpešta, „Kraljica Dunava“, grad brojnih termalnih kupališta i bivša prijestolnica Ugarskog kraljevstva prekrasna je u svako doba godine, grad koji se treba vidjeti. Po dolasku u Budimpeštu prošetat ćemo središtem grada od impresivne Bazilike Sv. Stjepana, preko Elizabetinog trg do slavne slastičarnice Gerbaud na glavnom gradskom trgu Vörösmarty i pješačkom zonom poznate Vaci ulice s bogatom ponudom suvenirnica, trgovina … našu zajedničku šetnju završit ćemo ispred prekrasne zgrade gradske tržnice u dnu ulice koja na tri etaže nudi veliki broj štandova s bogatom ponudom suvenira, mađarskih vina, rakije i poznate ljute papričice. Slobodno vrijeme. Odlazak do hotela i smještaj. Nakon kraćeg odmora odlazimo u grad na fakultativnu jednosatnu vožnju brodom po Dunavu (uz doplatu – plaćanje voditelju na licu mjesta), mađarska prijestolnica je naime jedna od najboljih gradova na svijetu za razgled s rijeke, jer upravo s rijeke ispod mostova imate najbolji pogled na najznačajnije znamenitosti i simbole grada okrenute prema Dunavu uključujući neogotički dragulj, zgradu Parlamenta… Kako bismo dan završili na mađarski način predlažemo odlazak u tradicionalnu čardu gdje je uz folklorni program uključena večera (uz doplatu – plaćanje voditelju na licu mjesta). Povratak u hotel. Noćenje.
- dan BUDIMPEŠTA – Zagreb
Nakon doručka odjava iz hotela i nastavak razgleda Budimpešte. Panoramski razgled peštanskog dijela grada (autobusom i pješice): Trg heroja, najveći trg u Budimpešti sagrađen u čast 1000 godina postojanja mađarske države s Milenijskim spomenikom i kipom anđela Gabrijela – gradski park tj. Varosliget – dvorac Vajdahunyad – avenije Andrassy, najljepše gradske ulice s glasovitom Operom – toplice Szechenyi, prekrasna neoklasična građevina s najtoplijim izvorom termalne vode po kojoj je Budimpešta nadaleko poznata… Nastavljamo do Budima, dijela Unesco-ve svjetske baštine koji obuhvaća oko trećine površine Budimpešte i gdje se nalazi Kraljevska palača, crkva kralja Matije Korvina i Ribarska utvrda. S Budima je vjerojatno najbolji pogled na Parlament (fascinantna neogotička palača koja je druga najveća zgrada parlamenta u Europi), Budimpeštu i njezine mostove (kojih ima čak 8). Po završetku razgleda spuštamo se u središte grada i slobodno vrijeme za za šetnju i vlastite programe. Predlažemo zajednički odlazak na ručak u centru Budimpešte (uz doplatu – plaćanje voditelju na licu mjesta). Povratak prema Hrvatskoj. Dolazak u kasnim večernjim satima.
Napomena: do daljnjega odlazak na brdo Gellért gdje se nalazi Citadela nije moguć jer se Citadela obnavlja.
Sami birate cijenu putovanja koja vam najviše odgovara, a cijene se razlikuju u dijelu autobusa gdje želite sjediti.
OSNOVNA cijena – sjedala od 29 pa nadalje
REDOVNA cijena – sjedala od 9 do 28
PLUS cijena – sjedala 3, 4, 5, 6, 7 i 8 (na pojedinim putovanjima moguća su i sjedala 1 i 2)
Sve cijene su raspoložive do trenutka popunjenja broja mjesta za pojedinu cijenu.
CIJENA PUTOVANJA PO OSOBI
(tečaj konverzije 1 eur = 7,53450 hrk) |
|||
Datum putovanja | OSNOVNA cijena | REDOVNA cijena | PLUS cijena |
25.02.-26.02. | 78 eur (587,69 hrk) | 83 eur (625,36 hrk) | 94 eur (708,24 hrk) |
25.03.-26.03. | 78 eur (587,69 hrk) | 83 eur (625,36 hrk) | 94 eur (708,24 hrk) |
15.04.-16.04. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
13.05.-14.05. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
01.07.-02.07. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
26.08.-27.08. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
23.09.-24.09. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
14.10.-15.10. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
18.11.-19.11. | 84 eur (632,90 hrk) | 91 eur (685,64 hrk) | 100 eur (753,45 hrk) |
Cijena uključuje:
- prijevoz turističkim autobusom prema programu putovanja
- 1 noćenje s buffet doručkom u dvokrevetnim sobama tuš/WC/TV u hotelu 3* u Budimpešti
- razglede prema programu (izvana)
- voditelja putovanja na hrvatskom jeziku
- jamčevno osiguranje, troškove organizacije i prodaje
Cijena ne uključuje:
- sve što nije navedeno kao uključeno (ulaznice za objekte koji se posjećuju tijekom razgledavanja, dodatne sadržaje i troškove koji nisu predviđeni programom, troškove osobne prirode kao što su piće, dodatni obroci, telefon, karte za javni gradski prijevoz i slično)
- putno osiguranje i osiguranje za slučaj otkaza putovanja (otkaz od strane putnika), preporučamo
Fakultativna ponuda, doplate i popusti:
- boravišna pristojba u iznosu cca. 2 eur po osobi po noćenju (obavezna doplata voditelju putovanja na licu mjesta, točan iznos u završnoj obavijesti)
- plovidba Dunavom i razgled Budimpešte s broda 17 eur
- folklorni program uz večeru u tradicionalnoj čardi 25 eur – piće dobrodošlice, meni od 3 slijeda, 0,5 l vina, voda
- ručak u Budimpešti 18 eur – meni od 3 slijeda i 1 piće (čaša vina, pive, soka ili kava)
- doplata za jednokrevetnu sobu (obavezna doplata kad putuje samo jedna osoba) 39 eur (293,85 hrk)
- doplata za dodatno prazno sjedalo u autobusu 40 eur (301,38 hrk) – nudimo vam veći komfor ukoliko želite sjediti sami
- popust: djeca do 18 godina ostvaruju 20% popusta na fakultativnu ponudu (plovidba brodom, večera i ručak)
Smještaj naših grupa u Budimpešti je u kvalitetnim hotelima 3* (lokalna kategorizacija).
Svi hoteli koje koristimo su odlično povezani linijama gradskog prijevoza.
Trokrevetne i jednokrevetne sobe su na upit budući hoteli raspolažu s manjim brojem takvih soba i potvrda ovisi o raspoloživosti. Nema popusta za trokrevetnu sobu.
Za sve polaske (osim Zagreba) potrebna prethodna pismena najava.
Točno vrijeme i mjesto polaska iz Varaždina i Čakovca bit će definirano 3 dana prije polaska.
Mogućnost polaska: Zagreb, Varaždin i Čakovec
Upute i opći uvjeti putovanja za turističke aranžmane sastavni su dio programa i ugovora o putovanju. Svojim potpisom na ugovoru o putovanju suglasni ste s navedenim uvjetima, stoga molimo cijenjene putnike da pozorno pročitaju uvjete. Odgovorni organizator: IDEA CLUB TRAVEL d.o.o., turistička agencija, Folnegovićeva 6d, 10000 Zagreb
Molimo da se o rizičnosti putovanja i pojedinostima u pojedine zemlje informirate na službenoj stranici Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija RH.